Jak zacząć grać na gitarze?

Chcesz zacząć grać na gitarze, ale nie wiesz jak to zrobić?

Pozwól, że przedstawię Ci kilka osobistych przemyśleń na ten temat!

Pierwsze kroki

 1. Aby zacząć poprawnie uczyć się rzemiosła gitarowego należy znaleźć sobie dobrego nauczyciela! Bycie samoukiem jest możliwe po nabyciu odpowiednich nawyków i podstaw teoretycznych, które pozwolą na samodzielne studiowanie sztuki grania na instrumencie. Nie ryzykuj wyuczenia złych nawyków – szkoda czasu na ich naprawianie!
  Zobacz co sam mogę Ci zaoferować!
 2. Bardzo popularnym mitem wśród osób nie mających większego rozeznania w temacie jest obligatoryjne rozpoczęcie przygody od instrumentu akustycznego (git. akustyczna/klasyczna). Owszem – taka przygoda jest bardzo wskazana, gdyż “pudła” są bardziej wymagające technicznie, ale nie dajmy się zwariować! Znam wielu doskonałych gitarzystów, którzy pierwsze kroki stawiali od razu na gitarze elektrycznej. Pora obalić ten mit!
 3. Jeśli nie stać Cię, bądź po prostu nie chcesz inwestować w lekcje gitarowe – znajdź kogoś kto może Ci pomóc. Na pewno znasz kogoś kto potrafi grać na gitarze. Weź kilka lekcji, choćby za kolokwialne “piwo”. Nic nie kształci tak dobrze jak granie, ćwiczenie i rozmowa z innymi muzykami!
 4. Wybór instrumentu to kluczowa sprawa. Nie warto inwestować w półśrodki oraz bać się używanych gitar. Pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą kogoś kto pomoże w wyborze. Jeśli nie mamy pojęcia o gitarach – w jaki sposób wybierzemy odpowiednie wiosło?

Poniżej możesz obejrzeć mój poradnik dotyczący wyboru pierwszej (i nie tylko) gitary!

 

Co dalej?

Jeśli masz odpowiednie podstawy i wiesz co robić – nie rezygnuj z nauczyciela! Lekcje nie muszą być częste, konsultacja raz w miesiącu pozwala zdziałać cuda. Graj jak najwięcej z ludźmi i ucz się ze sprawdzonych źródeł. Jeśli chcesz skorzystać z moich darmowych materiałów, które nagrałem jakiś czas temu – zerknij na mój kanał YouTube

Znajdziesz tam playlisty:

 • BAZLekcje – starsze filmy o technikach gitarowych
 • Warsztaty Gitarowe Online – długie, wyczerpujące lajwy z konkretną tematyką (technika, teoria, improwizacja)
 • Gitarowy Workout – ćwiczenia techniczne z podkładami
 • Teoria Muzyki dla Każdego – pilotażowa seria, w której znajdziesz wiedzę o nazewnictwie dźwięków i jak je znaleźć na gryfie
 • Rytm dla Każdego – pilotażowa seria o rytmie – podstawy, ćwiczenia i zabawy rytmem

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych materiałów – zobacz na ofertę moich kursów online.

Pamiętaj, żeby ciągle iść do przodu, uczyć się nowych rzeczy i grać z ludźmi!

Gitary w dłoń!

 

 

 

 

Zamów Bazokowy Newsletter i dołacz do 3 035 aktywnych studentów! Po dołączeniu otrzymasz maila potwierdzającego oraz pełny Kurs Gry Na Gitarze Od Podstaw! Gitary w Dłoń!
Zgoda na przetwarzanie danych *

Dodaj komentarz